Beceri Geliştirme

FuturActive, blokzincir tabanlı sertifikasyon sağlayan dünyanın ilk ve tek online eğitim, deneyim ve kariyer tasarım platformudur.

Bugünün Becerileri, Yarının Yetkinlikleri

FuturActive ile kişisel gelişim ve kariyer hedefleriniz için kişiselleştirilmiş eğitimler sunuyoruz.  

Neden Yeni Beceriler Edinmeliyiz?

Her insan tektir ve birbirinden farklılıklar gösterir. Bazı özelliklerimizin doğuştan mizaç yoluyla edinildiğine bir bölümünün ise sonradan yaşantılarımızla edinildiğine dair birçok bilimsel çalışma yapılmıştır. Biz insanoğlu doğuştan gelen, mizacımızı oluşturan sevdiğimiz birçok özelliğimizin farkına vararak sonradan geliştirebiliriz, bizde olmadığını düşündüğümüz ama edinmek istediğimiz özellikleri de üzerinde doğru çalışmalar yaparak kazanabiliriz.

Tüm bunlar için en önemli olan kendini iyi tanımak ve bu becerileri kazanmak için doğru bir planlama yapmaktır. İlk öncelikle edinmek istediğimiz becerilerin ne olduğuna doğru karar vermek ve bu becerileri geliştirecek en etkili eğitimleri doğru sırayla almak ve özümsemektir.

Günümüzde insansız fabrikaların çoğaldığı, yapay zekaların iş ve gündelik yaşamda kendini göstermeye başladığını düşündüğümüzde ortaya atılan bir soru vardır; önümüzdeki yıllarda insan iş gücüne ihtiyaç kalmayacak mıdır?”. Felsefe, bilim ve iş dünyası tarafından tartışılan bu soruda ortaya çıkan şudur ki, insan iş gücüne ihtiyaç her zaman var olacaktır ama nitelikli insan gücüne ihtiyaç olacaktır.

Artık bir meslek kazanmak için ve bu mesleğe dair akademik bir öğrenim görmek yetmiyor. Geleceğe dair planları bir profesyonel yardımı ile yapmak gerekiyor. Diğer tarafta şirketler de gelecekte hedefledikleri amaçlarına ulaşmak için çalışanlarına kazandırmak istedikleri ya da geliştirmek istedikleri beceriler ve vermek istedikleri eğitimler konusunda doğru bir yol haritası çekmek zorundalar. İşte FuturActive tam da bu noktada hem bireylere hem şirketlere amaçlarını ve onları bu amaca ulaştıracakları deneyimsel öğrenmeye dayalı, beceri temelli bir öğrenme ve gelişim haritası sunuyor. Ayrıca kendini diğerinden yaratacağı farklılara odaklanmayı sağlıyor.

FuturActive tüm iş dünyasında gelişmeleri yakından takip ederek, gelecekteki mesleklere ve çağdaş eğitimlere yönelik çalışmalarını taze tutarak, değişkenlik gösteren kazanılması gereken becerileri de güncel olarak izlemektedir. Bu bütünsel çözüm çalışmasında asıl önemli olan ise izlenecek bu yolda beceriler arası en kolay bağlantı kurmanızı sağlamak ve sıra dışı eğitimlerin sonunda gelecekte CV’nin yerini tutacak olan geçerliliği yüksek dijital rozetlere sizi ulaştırmasıdır.